• خم کن لوله
  • لوله خم کن
  • خم کن

لوله خم کن چیست؟

خم کن لوله ابزاری است که برای خم کردن لوله کشی مواد مختلف ، مانند مس و فولاد ضد زنگ ، برای ایجاد زوایا و منحنی های مختلف استفاده می شود. چهار دسته اصلی خم کن لوله وجود دارد: دستی ، هیدرولیکی ، برقی و مکانیکی. این بخش فقط به لوله های خم کن دستی مربوط می شود.
محل کار لوله کشی لوله های خم کن دستی یک گزینه محبوب برای مکانهایی است که دسترسی به برق آنها در دسترس نیست یا در مکان هایی که نیاز به تحرک دارند.
لوله خمیده و لوله مسطح هدف اصلی خم کن لوله خم کردن لوله بدون هیچ کمانش (تحت فشار فرو ریختن) و تا آنجا که ممکن است چین و صافی کمتری دارد. مهم است که لوله شکل خود را حفظ کند زیرا لوله های تغییر شکل یافته می توانند تحت فشار ، ترک بخورند و به طور کلی کمتر جذاب به نظر برسند.
لوله های مسی هنگام استفاده از لوله های خم کن ، استفاده از لوله ای با کیفیت نیز مهم است ، زیرا لوله کشی ارزان قیمت اغلب می تواند دلیل خرد شدن باشد تا خود خم کن.
خم شدن لوله خم شدن لوله در حد استاندارد مناسب تمرین و مهارت زیادی را می طلبد - انتظار نداشته باشید که بتوانید در اولین حرکت خود یک خم کامل ایجاد کنید.
کفش / کف ساختمان ساختار خم کن لوله بسته به مدل تغییر می کند ، اما همه کفش اصلی یا کف قبلی دارند که لوله در اطراف آن خم شده است. معمولاً علامت هایی برای نشان دادن زوایای مختلفی که کاربر می تواند به آنها خم شود نشان داده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرم دهنده های خم کن لوله ، به بخش انواع مراجعه کنید.

انواع خم شدن لوله:

-خم شدن با فشار

-خم شدن چرخشی

-خم شدن رول

خم شدن با فشار

خم شدن پرس احتمالاً اولین فرآیند خمش است که روی لوله های سرد و لوله استفاده می شود. [توضیحات لازم] در این فرآیند قالب به شکل خم بر روی لوله فشار داده می شود تا لوله مجبور شود متناسب با شکل خم شود. از آنجا که لوله داخلی پشتیبانی نمی شود ، تغییر شکل شکل لوله ایجاد می شود و در نتیجه یک مقطع بیضی شکل ایجاد می شود. این فرآیند در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که به سطح مقطع ثابت لوله نیاز نباشد. اگرچه یک قالب می تواند اشکال مختلفی ایجاد کند ، اما فقط برای یک اندازه و شعاع یک اندازه کار می کند.

خم شدن چرخشی


خمش چرخشی (RDB) یک فن آوری دقیق است ، زیرا با استفاده از ابزار یا "مجموعه های قالب" که دارای شعاع خط مرکزی ثابت (CLR) هستند خم می شود ، در عوض به عنوان شعاع خمش متوسط ​​(Rm) نشان داده می شود. خم کن های چرخشی می توانند برای ذخیره چندین کار خم با درجات مختلف خم شدن قابل برنامه ریزی باشند. غالباً یک جدول شاخص موقعیت (IDX) به دستگاه خم کننده متصل می شود و به اپراتور امکان تولید خم های پیچیده را می دهد که می توانند چندین خم و صفحه متفاوت داشته باشند.

خم کن های چرخشی محبوب ترین ماشین ها برای استفاده در لوله های خمشی ، لوله ها و مواد جامد برای کاربردهایی مانند: نرده ها ، قاب ها ، قفس های رول وسیله نقلیه موتوری ، دسته ها ، خطوط و موارد دیگر هستند. خم کن های روتاری وقتی ابزار مناسب با کاربرد تطبیق می یابد خم های زیبایی ایجاد می کند. دستگاه های خم کن چرخشی CNC می توانند بسیار پیچیده باشند و از ابزار پیچیده ای برای تولید خم های شدید با نیازهای کیفیت بالا استفاده می کنند.

ابزار کامل فقط برای خمش با دقت بالا در لوله های خم شونده با نسبت OD / t (قطر / ضخامت) نسبتاً زیاد و نسبت نسبتاً کوچک بین شعاع خمش متوسط ​​Rm و OD مورد نیاز است. استفاده از تقویت محوری یا در انتهای آزاد لوله یا در فشار فشار برای جلوگیری از نازک شدن بیش از حد و ریزش قسمتهای اضافی لوله مفید است. سنبه ، با یا بدون توپ با پیوندهای کروی ، بیشتر برای جلوگیری از چین و چروک و بیضی شدن استفاده می شود. برای فرآیندهای خمشی نسبتاً آسان (یعنی با کاهش ضریب دشواری BF) ، ابزار می تواند به تدریج ساده شود ، و نیازی به کمک محوری ، مندل و قالب پاک کن برطرف شود (که بیشتر از چروک شدن جلوگیری می کند). علاوه بر این ، در برخی موارد خاص ، ابزار استاندارد باید اصلاح شود تا نیازهای خاص محصولات را برآورده کند

خم شدن رول

در طول فرآیند خم شدن رول ، لوله ، اکستروژن یا جامد از طریق یک سری غلتک (به طور معمول سه عدد) عبور می کند که به لوله فشار وارد می کند و شعاع خم شدن لوله را به تدریج تغییر می دهد. رول خم کن های سبک هرمی دارای یک رول متحرک ، معمولاً رول بالایی هستند. رول خم کن نوع دو خرچنگ دارای دو رول قابل تنظیم ، معمولاً رول های پایین و یک رول بالایی ثابت است. این روش خم شدن باعث تغییر شکل بسیار کمی در سطح مقطع لوله می شود. این فرایند برای تولید سیم پیچ های لوله و همچنین خم شدن های ملایم طولانی مانند مواردی که در سیستم های خرپایی استفاده می شود مناسب است.

ماشین سازی مثلث

09127777257

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد