• خم کن لوله
  • لوله خم کن
  • خم کن

توضیحات کلی

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد

خم کردن لوله فرآیند تشکیل فلز است که برای تشکیل دائمی لوله استفاده می شود. خم شدن لوله ممکن است به شکل متصل شود یا از روش های خم شدن شکل آزاد استفاده کند ، و ممکن است از روش های پشتیبانی از گرما یا تشکیل سرد استفاده کند.

روش های خمشده با فرم مانند "خم شدن با فشار" یا "خمش چرخشی" برای شکل دادن قطعه کار به شکل قالب استفاده می شود. سهام لوله مستقیم را می توان با استفاده از دستگاه خمش برای ایجاد انواع خم های منفرد یا چندگانه و شکل دادن قطعه به فرم دلخواه. از این فرایندها می توان برای ایجاد اشکال پیچیده از انواع مختلف لوله های فلزی شکل پذیر استفاده کرد.فرایندهای خمش فرم آزاد ، مانند خمش سه غلتکی ، قطعه کار را به صورت سینمایی شکل می دهند ، بنابراین کانتور خمشی به هندسه ابزار وابسته نیست.

به طور کلی ، از سهام گرد در خم شدن لوله استفاده می شود. اما ممکن است لوله ها و لوله های مربع و مستطیل شکل نیز خم شوند تا مشخصات شغلی را برآورده کنند. سایر فاکتورهای دخیل در فرآیند خم شدن ، ضخامت دیواره ، ابزار و روان کننده های مورد نیاز لوله و خم کن لوله برای شکل دهی بهتر مواد و روش های مختلف استفاده از لوله (لوله ، سیم لوله) است.

خم شدن لوله از نظر هندسی

یک لوله می تواند در چند جهت و زاویه خم شود. خمش های ساده متشکل از آرنج های تشکیل دهنده ، که خم هستند ، و خمش های U ، که خم 180 درجه است. هندسه های پیچیده تر شامل خم های دو بعدی (2 بعدی) و خم های سه بعدی (سه بعدی) است. یک لوله 2D دارای شکاف هایی در همان صفحه است. یک 3D دارای شکاف هایی در صفحه های مختلف است.

خم دو صفحه ای یا خمیده مرکب به عنوان خم ترکیبی تعریف می شود که دارای یک خم در نمای پلان و یک خمش در ارتفاع باشد. هنگام محاسبه خمش دو صفحه ، باید زاویه و چرخش خم (زاویه دو طرفه) را بدانید.

یکی از عوارض جانبی خم شدن قطعه کار ، تغییر ضخامت دیواره است. دیواره در امتداد شعاع داخلی لوله ضخیم تر شده و دیواره خارجی نازک تر می شود. برای کاهش این لوله ممکن است به صورت داخلی و یا خارجی پشتیبانی شود تا سطح مقطع آن حفظ شود. بسته به زاویه خم شدن ، ضخامت دیواره و روند خمش ، داخل دیوار ممکن است چروک شود.

مراحل خم شدن لوله

خم شدن لوله به عنوان یک فرآیند با بارگیری یک لوله در یک لوله یا لوله خم کن و بستن آن در محل بین دو قالب ، بلوک بست و قالب تشکیل شده آغاز می شود. این لوله همچنین توسط دو قالب دیگر به آرامی نگه داشته می شود ، پاک کننده می میرد و فشار می میرد.

فرآیند خم شدن لوله شامل استفاده از نیروی مکانیکی برای فشار دادن لوله های موجود در مواد یا لوله ها به سمت یک قالب ، مجبور کردن لوله یا لوله برای مطابقت با شکل قالب است. غالباً لوله های استوک کاملاً در جای خود ثابت نگه داشته می شوند در حالی که انتهای آن چرخیده و به دور قالب می غلتد. اشکال دیگر پردازش از جمله فشار دادن سهام از طریق غلطک هایی که آن را به یک منحنی ساده تبدیل می کنند. برای برخی از پردازش های خمشی لوله ، یک ماندر در داخل لوله قرار می گیرد تا از ریزش جلوگیری کند. این لوله با فشار برف پاک کن در حالت کششی نگه داشته می شود تا از ایجاد چین در هنگام فشار جلوگیری کند. قالب پاک کن معمولاً از آلیاژ نرم تری مانند آلومینیوم یا برنج ساخته می شود تا از خراش یا آسیب دیدن مواد خم شده جلوگیری کند.

بیشتر ابزارها از فولاد سخت شده یا فولاد ابزار ساخته شده اند تا عمر ابزار را حفظ و افزایش دهند. با این حال ، هنگامی که نگرانی از خراشیدن یا جمع شدن قطعه کار وجود دارد ، از مواد نرم تری مانند آلومینیوم یا برنز استفاده می شود. به عنوان مثال ، بلوک گیره ، بلوک فرم چرخشی و قالب فشار اغلب از فولاد سخت شده تشکیل می شود زیرا لوله از این قسمتهای ماشین عبور نمی کند. قالب فشار و قالب پاک کننده از آلومینیوم یا برنز تشکیل می شود تا در هنگام لغزش ، قطعه کار را حفظ کند.

ماشین آلات خم کن لوله به طور معمول مجهز به نیروی انسانی ، پنوماتیک ، هیدرولیکی ، هیدرولیکی یا سرو موتور موتور هستند.

ماشین سازی مثلث

09127777257

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد