• خم کن لوله
  • لوله خم کن
  • خم کن

انواع دستگاه خم کن لوله

لوله خم کن ابزاری دستی یا هیدرولیکی است که برای امر شکل دادن به لوله های فلزی اعم از لوله های مسی ، فولادی ، استیل و هم چنین لوله های PVC یا پلاستیکی به کار می رود.

به چهار دسته تقسیم می شوند:

دستی
برقی
هیدرولیک
مکانیکی

خم کن لوله هیدرولیکی

یکی از پر استفاده ترین مدل های این دستگاه ، مدل های هیدرولیکی می باشند. در این دستگاه ها به منظور خم کاری لوله ها از یک پیشرانه هیدرولیکی استفاده شده است. در این دستگاه ها جک هیدرولیک به سمت جلو حرکت کرده و با فشار به راس زاویه، عملیات خم لوله انجام می شود. مزیت های این ابزار خم کردن لوله با ایجاد حداقل شعاع خم و این که عمل خم کاری بدون هیچ گونه چروک شدن در لوله و خراب شدن فرم و شکل آن رخ می دهد.

لوله خم کن دستی 


در مواقعی که دسترسی به برق وجود ندارد، لوله خمکن دستی یک ابزار بسیار پر کاربرد و محبوب است. البته حتی در مکان هایی که جابه جایی مورد نیاز است و فضای کاری کوچک است و جا بسیار کم است؛ این نوع از لوله خم کن ها مورد استفاده قرار می گیرند. لوله خم کنها برای لوله هایی با ضخامت بسیار کم مورد کاربست واقع می شوند. عملیات خمکاری در این لوله کاملا دستی بوده و نیروی لازم جهت خمکاری کاملا وابسته به نیروی اپراتور داره و فقط می توان لوله هایی با ضخامت کم را خمکاری کرد.

یکی از انواع خم کن های دستی، خم کن دستی مندرج است که این نوع برای لوله هایی با قطر کم مورد استفاده قرار میگیرد. با استفاده از آن می توان با نیروی دست عملیات خم کاری را انجام دهیم. از خصوصیات این دستگاه ها اینست که در اتصال به گیره رخ می دهد. این خصوصیت و مشخصه مهم در هنگام عملیات خم کاری لوله هایی که ضخامت بزرگ تر و طول بیشتری دارند بسیار پر اهمیت و سود آور است و البته این بدین صورت است که از تاب برداشتن لوله هایی که بسیار طویل اند ممانعت به عمل می آورد .

انواع لوله خم کن دستی 


-لوله خم کن دستی معمولی
-لوله خم کن دستی جغجغه ای
-لوله خم کن دستی رومیزی

ماشین سازی مثلث

09127777257

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد