• خم کن لوله
  • لوله خم کن
  • خم کن

انواع مختلف خم شدن لوله چیست؟

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد

وقتی لوله ای به درستی ساخته شده را مشاهده می کنید ، احتمالاً زیاد در مورد چگونگی رسیدن آن به آنجا فکر نمی کنید. اما در حقیقت ، خم شدن لوله یک علم غنی است - و روش های مختلفی برای رسیدن به نتیجه مورد نظر شما وجود دارد. روش خمش لوله ای که استفاده می کنید بسته به عواملی مانند کیفیت فلز مورد استفاده شما ، عملکرد برنامه ریزی شده محصول نهایی و منابعی که در دست دارید متفاوت خواهد بود.
بنابراین انواع مختلف خم شدن لوله چیست؟

خم شدن با فشار


این فرآیند ساده ترین و متداول ترین نوع خم شدن لوله است که شامل فشار دادن "قالب خم" بر روی لوله برای مجبور کردن آن به شکل خم شدن است. این یک شکل دقیق از خم شدن نیست ، زیرا ممکن است به دلیل عدم پشتیبانی داخلی ، تغییر شکل در لوله وجود داشته باشد.

خم کردن چرخشی


نوع دقیق تر خمش ، خمش چرخشی است. در این نوع خمش از دستگاه کشش چرخشی استفاده می شود که فلز را از طریق یک سری مجموعه قالب با شعاع خط مرکزی ثابت خم می کند. خم کن های روتاری امکان کارهای خاص تری را دارند و برای خم شدن لوله و لوله برای محصولاتی مانند رول قفس ، ریل دستی و دستگیره استفاده می شود.

خم شدن رول


خم شدن رول شامل استفاده از دستگاهی با سه غلتک است که جیگ نامیده می شود. می توان از آن برای خم شدن ورق های فلزی و میله های فلزی استفاده کرد. این کار با قرار دادن میله در جک و پایین آوردن دستی و فشار دادن غلتک میانی به میله انجام می شود. با چرخش غلتک ها ، میله در امتداد حرکت می کند و هرچه در امتداد غلطک ها به عقب و جلو می رود نیرو به میله وارد می شود تا به شکل دلخواه برسد.

خم شدن رول می تواند برای ساخت های دایره ای مانند رینگ چرخ خوب باشد.

عملکردهای MANDREL


ماندرل کمتر روشی برای خم شدن لوله است و بیشتر به خم شدن لوله کمک می کند. همانطور که یک قطعه لوله خم می شود ، دیواره خارجی لوله لزوما نازک می شود. این امر با محکم شدن شعاع خم و افزایش احتمال خم شدن مسطح همراه است. برای مقابله با این مسئله ، گاهی اوقات دستگاهی به نام ماندرل را در داخل لوله در نقطه خم قرار می دهند. این پشتیبانی را ایجاد می کند و احتمال بدست آوردن شکل دلخواه هنگام خم شدن را افزایش می دهد.

ماشین سازی مثلث

09127777257

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد