• خم کن لوله
  • لوله خم کن
  • خم کن

دستگاه لوله خم کن چیست ؟

لوله خم کن هایی با قدرت بسیار بالا و در سایزهای 2, 3 ,4 ,5 اینچ موجود می باشند.

قابلیت خم کاری لوله تا قطر 114 و ضخامت 7 میلیمتر را دارا هستند.

این لوله خم کن ها برای خم کاری لوله های سنگین مناسبند و دارای سیستم تنظیم و کنترل دیجیتال برای تنظیم سرعت می باشند. 

کاربرد دستگاه لوله خم کن

دستگاه های خم کن انواع مختلفی دارند که برخی از نمونه های این دستگاه ها شامل این موارد است: دستگاه خم کن آهن، دستگاه خم کن پروفیل، دستگاه خم کن میلگرد، دستگاه خم کن نبشی، دستگاه خم کن لوله و … که هر یک از این دستگاه ها خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند.

این دستگاها می توانند به صورت برقی یا دستی و با سیستم هیدرولیکی و یا مکانیکی ساخته شده باشند و ساختمان ساده ای داشته باشند و یا از سیستم های کامپیوتری NC و CNC برخوردار باشند که نوع پیشرفته دستگاه های خم کن هستند.

هر یک از این دستگاه ها بر حسب نوع سیستم کنترلی، سایز قطعه مورد نظر، تعداد غلتک ها، تعداد ایستگاه های کاری، ضخامت قطعه مورد نظر تقسیم بندی می گردند.

برندهای مختلفی از دستگاه های خم کاری در صنعت وجود دارد برندهایی شامل : (سوپر اگو) اسپانیا و (روتنبرگر) آلمان و (ریجید) امریکا و OPT (ژاپن) و … این برندها مربوط به دستگاه های خم کن ساده و برقی و هیدرولیکی موجود در بازار است و در انواع مدل ها و سایزهای مختلف در دسترس قرار دارند.

دستگاه های خم کن سی ان سی این قابلیت را در اختیار ما قرار می دهند که قطعات مورد نظر را به هر فرمی که در نظر داریم تغییر شکل دهیم.

مزایای این لوله خم کن ها

قابلیت خم کاری لوله با کمترین شعاع خم و خم کاری بدون چروک شدگی و دفرم شدن لوله می باشد ازاین دستگاههای خم کن لوله جهت خم کاری فرفورژه نیز استفاده می شود که خم هایی بسیار ظریف وبا کیفیت ایجاد می کند.

1. خم کن لوله و پروفیل

این مدل لوله خم کن ها دارای 2 محور می باشند:

  1. محور فیدر
  2. محور خم کاری لوله

این مدل دستگاه ها توانایی خم کاری لوله با ضخامت های بسیار پائین و با کیفیت بسیار بالا را دارد.

 

با توجه به اینکه این دستگاه های خم کن لوله دارای مندریل می باشند، این توانایی را دارند که لوله هایی با ضخامت بسیار پایین را بدون چروک شدگی و دفرم شدن خم کنند.

در سایز مختلفی این لوله خم کن ها موجود می باشند و بزرگترین سایز آنها 114 میلی متر می باشد.

2. خم کن لوله و پروفیل هیدرولیک

این لوله خم کن ها پر فروش ترین دستگاه های خم کن با پایین ترین قیمت و کیفیت بالا هستند.

دارای بندریل می باشند و توانایی خم کاری لوله تا قطر 32 میلیمتر و ضخامت 2/5 میلی متر را دارند، سیستم فک دستگاه لوله خم کن هیدرولیک بوده و عملیات خم کاری لوله به صورت موتورگیر بکس انجام می شود.

3. لوله خم کن دستی

این لوله خم کن ها برای لوله های با ضخامت پایین نیز در بازار موجود می باشد.

لوله خم کن چیست و چه کاربردی دارد ؟

در واقع لوله خم کن ابزاری دستی یا هیدرولیکی است که برای امر شکل دادن به لوله های فلزی اعم از لوله های مسی ، فولادی ، استیل و هم چنین لوله های PVC یا پلاستیکی به کار می رود.

در بازارهای جهانی لوله خم کن هایی با قدرت و توان بسیار بالا و در سایزهای دو  و  سه و  چهار  و  پنج اینچ موجود می باشد . این ابزارهای پر کاربرد می توانند خم کاری لوله هایی تا قطر ۱۱۴ و ضخامت هفت میلی متر را انجام دهند. این لوله خم کن ها برای انجام عمل خم کاری لوله های سنگین به کار گرفته می شوند و در ساخت آن ها سیستمی تعبیه شده که این سیستم برای تنظیم و کنترل دیجیتال امر تنظیم سرعت می باشد. لوله خم کن های هیدرولیک به دلیل وجود جک هیدرولیک  عملیات خمکاری را بسیار آسان انجام داده و می توانند انواع لوله ها را تا 180 درجه خم کنند.

به طور کلی دستگاه های خم کن لوله انواع و اقسام مختلفی دارند که برخی از آن ها به عنوان نمونه عبارت اند از :  خم کن میلگرد ، خم کن نبشی ،خم کن آهن ،خم کن پروفیل ،خم کن لوله . البته هر کدام از این ها نیز به خودی خود  زیرمجموعه هایی دارند و به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شوند.

انواع لوله خم کن به لحاظ پیشرانه :

همانند دیگر ابزارها ، لوله خم کن ها نیز دارای مدل های متنوعی هستند. این دستگاه ها به لحاظ پیشرانه و نیروی محرکه به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • دستی
  • برقی
  • هیدرولیک
  • مکانیکی

لوله خم کن دستی در انواع مختلفی تولید و عرضه شده اند و بیشتر برای کارهایی مثل کولرگازی و … کاربرد دارند . لوله خم کن برقی در مقیاس های صنعتی و CNC تولید  عرضه می شوند و بیشتر در کارخانجات و سری کاری کاربرد دارند. لوله خم کن هیدرولیک یکی از بهترین و پرطرفدار ترین دستگاه لوله خمکن به شمار می روند؛ این مدل ها به دلیل قدرت بالا در خمکاری و قابلیت خم انواع لوله و پرتابل بودن به کرات مورد استفاده قرار می گیرند.

خم شدن لوله به چه فرایندی اطلاق میشود؟

 

خم کردن یا خم شدن لوله، اصطلاح عملی برای فرایند شکل دهی به لوله و فلز است که به صورت دائمی برای لوله ها یا تیوب شکل می‌گیرد.

بین روش‌های فرم دهی خم و فرم دهی، روش‌های خنثی سازی گرم و همچنین روش‌های خنثی سازی سرد تفاوت های زیادی وجود دارد.

 

 

بنابه تعریفی دیگر :خم شدن لوله ها در اندازه و قطرهای مختلف با درجه های متنوع را عمل خمش یا خم کاری میگویند.

 

به عبارتی ابزار لوله خمکن جھت لوله کشی ، نصب و اجرای خطوط لوله طراحی و ساخته شده اند که بر اساس جنس و نوع لوله دارای ساختار مختلفی می باشند.

لوله خم کن دستی

لوله کشی دستی یک انتخاب محبوب برای مکان هایی است که دسترسی به برق نیست

و یا در مکان هایی که جابجایی مورد نیاز است و جا برای کار کم و محیط کاری کوچک می باشد.

خمکن دستی مدرج، برای لوله با قطر پایین به کار می رود، و میتوان با نیروی دست، خمکاری کرد.

یکی از ویژگیهای اینفرآیند قابلیت اتصال به گیره میباشد.

این ویژگی در هنگام خمکاری لوله با ضخامت بزرگتر و طول زیاد بسیار مفید است،

به طوری که از تاب برداشتن لوله با طول زیاد جلوگیری میکند.

دستگاه لوله خم کن چیست :

لوله خم کن های دارای قدرت بسیار بالا و در سایزهای 2, 3 ,4 ,5 اینچ موجود می باشند قابلیت خم کاری لوله تا قطر 114 و ضخامت 7 میلیمتر را دارا هستند این لوله خم کن ها برای خم کاری لوله های سنگین مناسبند و دارای سیستم تنظیم و کنترل دیجیتال برای تنظیم سرعت می باشند قطعات الکترونیکی استفاده شده در دستگاهها برند اشنایدر آلمان میباشند.

 

مزایای این لوله خم کن ها :

قابلیت خم کاری لوله با کمترین شعاع خم و خم کاری بدون چروک شدگی و دفرم شدن لوله می باشد ازاین دستگاههای خم کن لوله جهت خم کاری فرفورژه نیز استفاده می شود که خم هایی بسیار ظریف وبا کیفیت ایجاد می کند

 

 خم کن لوله و پروفیل : این مدل لوله خم کن ها دارای 2 محور می باشند

  1. محور  فیدر
  2. محور خم کاری لوله

این مدل دستگاه ها توانایی خم کاری لوله با ضخامت های بسیار پائین و با کیفیت بسیار بالا را دارد با توجه به اینکه این دستگاه های خم کن لوله دارای مندریل می باشند این توانایی را دارند که لوله ها ی با ضخامت بسیار پایین را بدون چروک شدگی و دفرم شدن خم کنند در سایز مختلفی این لوله خم کن ها موجود می باشند و بزرگترین سایز آنها 114 میلی متر می باشد 

لوله خم کن (Pipe bender) چیست؟ کاربرد و طرز کار لوله خم کن (Pipe bender) چگونه است؟

لوله خم کن چیست؟ کاربرد و طرز کار لوله خم کن چگونه است؟ دستگاه های دستی و هیدرولیک لوله خم کن جهت شکل دهی به لوله های فلزی (استیل - فولاد - مس و...) و پلاستیکی (PVC)

دستگاه های دستی و هیدرولیک لوله خم کن جهت شکل دهی به لوله های فلزی (استیل - فولاد - مس و...) و پلاستیکی (PVC). قیمت لوله خم کن. دستگاه های لوله خم کن دارای پمپ هیدرولیک فشار قوی دستی. دستگاه خم کن و فرم دهی به لوله و پروفیل در سایز های مختلف. لوله خمکن فشار قوی دستی رومیزی 10 تا 25 میلیمتر جهت خم کردن انواع لوله ها. دستگاهیست که بوسیله نیروی فشار هیدرولیک میتواند به انواع مختلف لوله فرم و شکل دهد. دستگاه لوله خم کن برقی 2 اسب، ظرفیت 15 تن از 1/2 تا 3 اینچ. دستگاه لوله خم کن برقی 2 اسب، ظرفیت 20 تن از 1 تا 4 اینچ.

دستگاه لوله خم کن برقی 3 اسب، ظرفیت 30 تن از 2 تا 6 اینچ. دستگاه لوله خم کن برقی 5 اسب، ظرفیت 45 تن از 2 تا 8 اینچ. لوله های فلزی که توسط دستگاه لوله خم کن زاویه دار شده باشند. لوله خم برای کاربرد در لوله کشی پلی پروپیلن یا PP با دو سر رزوه دار فلزی. لوله آهنی 600 میلیمتر سیملس به ضخامت 14.27 میلیمتر 209.37 کیلوگرم در سایز 609.6 میلیمتر 30. لوله فولادی 1/2 اینچ جوشی 6.6 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 8 اینچ جوشی 189.0 کیلویی درز مستقیم.

لوله فولادی 900 میلیمتر جوشی 1,206 کیلویی درز اسپیرال. لوله هایی که طبق استاندارد ASTM (انجمن مواد و آزمون آمریکا) تولید می شوند و کاربرد های صنعتی و پالایشگاهی دارند. نوعی فیلتر هست که اغلب با انجام فرایند RO جهت تصفیه و شیرین کردن آب به کار میرود. لوله هایی که در لوله کشی های خطوط انتقال برای وصل کردن دو لوله به همدیگر کاربرد رابط را دارند. لوله های درز مستقیم جوشی از جنس ورق سیاه فولادی جهت خطوط لوله انتقال آب و گاز. لوله آهنی 600 میلیمتر سیملس به ضخامت 17.48 میلیمتر 254.92 کیلوگرم در سایز 609.6 میلیمتر 40. لوله فولادی 1/2 اینچ جوشی 7.0 کیلویی درز مستقیم.

لوله فولادی 8 اینچ جوشی 199.8 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 900 میلیمتر جوشی 1,272 کیلویی درز اسپیرال. لوله های فولادی مورد استفاده در پالایشگاهها و پتروشیمی ها جهت مصارف سرمایش، خمش و جوشکاری تا 26 اینچ. لوله آهنی 600 میلیمتر سیملس به ضخامت 24.61 میلیمتر 354.72 کیلوگرم در سایز 609.6 میلیمتر 60. لوله فولادی 1/2 اینچ جوشی 7.9 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 8 اینچ جوشی 223.2 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 900 میلیمتر جوشی 1,338 کیلویی درز اسپیرال.

لوله های فولادی مانیسمان (بدون درز) مورد استفاده در پالایشگاهها و پتروشیمی ها تا 48 اینچ جهت مصارف سرمایش، خمش و جوشکاری. لوله آهنی 600 میلیمتر سیملس به ضخامت 30.96 میلیمتر 441.39 کیلوگرم در سایز 609.6 میلیمتر 80. لوله فولادی 1/2 اینچ جوشی 8.1 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 8 اینچ جوشی 243.6 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 900 میلیمتر جوشی 1,380 کیلویی درز اسپیرال. لوله های فولادی درز دار جوشی جهت مصارف لوله کشی های دمای بالا و تماس مستقیم با آتش مورد استفاده در مبدل های گرمایی و کندانسورهای بخار تا 5 این. لوله هایی که در کشاورزی جهت انتقال آب و زهکشی استفاده میشوند .

لوله هایی که اغلب از جنس گالوانیزه هستند و جهت ساخت سازه های گلخانه ای استفاده میشوند. لوله آهنی 600 میلیمتر سیملس به ضخامت 38.89 میلیمتر 546.77 کیلوگرم در سایز 609.6 میلیمتر 100. لوله فولادی 1/2 اینچ جوشی 8.6 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 8 اینچ جوشی 249.6 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 900 میلیمتر جوشی 1,482 کیلویی درز اسپیرال. لوله های فولادی بدون درز مانیسمان جهت مصارف لوله کشی های دمای بالا و تماس مستقیم با آتش مورد استفاده در مبدل های گرمایی و کندانسورهای بخار تا. لوله های مخصوص انتقال آب آشامیدنی یا آب کشاورزی جهت آبیاری.

لوله های پلی اتیلن که برای غلاف کابل های برق یا فیبرهای نوری مخابراتی استفاده میشوند. لوله آهنی 600 میلیمتر سیملس به ضخامت 46.02 میلیمتر 639.04 کیلوگرم در سایز 609.6 میلیمتر 120. لوله فولادی 1/2 اینچ جوشی 9.2 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 8 اینچ جوشی 261.6 کیلویی درز مستقیم. لوله فولادی 900 میلیمتر جوشی 1,602 کیلویی درز اسپیرال. لوله های کربن استیل دما پایین جهت استفاده در خطوط لوله فولادی تا دمای 45 درجه زیر صفر در گرید های مختلف تا 48 اینچ. لوله های فولادی یا پلی اتیلن مورد استفاده در خطوط انتقال گاز.

ماشین سازی مثلث

09127777257

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد