• خم کن لوله
  • لوله خم کن
  • خم کن

نورد رول

نورد چیست؟یکی از روش هاي مهم شکل دهی، نورد است که در این روش از حجم شمش یا فلزي که شکل داده میشود چیزي کم نمی شود.  به عبارت دیگر براده برداري از فلز انجام نمیشود.  تغییر شکل در این روش بدین صورت انجام می گیرد که شمش  مورد نظر پس از گذشتن از بین غلطک هایی که در جهت عکس یکدیگر حرکت می کنند به شکل مطلوب تبدیل خواهد شد.

اگر فلز عبور داده شده از بین دو غلطک گرم شده باشدبه شکلی که داراي دماي حدود ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد باشد، نورد را گرم می نامند. گرم کردن باعث نرم شدن فلز و در نتیجه کاهش نیروي لازم براي نورد می شود. اگر تغییر ضخامت یا سطح مقطع  فلز پس از نورد کم باشد، دیگر نیازي به گرم  کردن نیست و البته نورد گرم نمی تواند براي چنین ورقی ابعاد دقیق و سطحی صاف و بدون موج بدهد نورد بدون گرم کردن یا نورد سرد در ذوب آن اصفهان انجام نمی شود و تمام کارگاه هاي نورد ذوب آهن عملیات را در حالت گرم انجام میدهند با توجه به اینکه کارگاه هاي نورد ذوب آهن مقاطع ساختمانی مانند تیرآهن، نبشی، میلگرد و سیم تولید می کند،نیاز است غلطک هاي نورد داراي شیارهایی باشند که به مرور و با گذر شمش از هر کدام از آن ها، سطح مقطع به محصول نهایی نزدیک و نزدیک تر شود به سطح مقطع حاصل  از قرار گرفتن قرینه دو شیار از دو غلطک که روي هم یا کنار هم قرار گرفته اند، کالیبر میگویند.وقتی شمش از کالیبر عبور می نماید شکل و اندازه کالیبر را به خود میگیرد. پس از عبور فلز از چندین کالیبر، پروفیل مورد نظر بدست می آید به عبارت دیگر شمش به محصول نورد تبدیل خواهد شد.

لوله خم کن چیست ؟

در واقع لوله خم کن ابزاری دستی یا هیدرولیکی است که برای امر شکل دادن به لوله های فلزی اعم از لوله های مسی ، فولادی ، استیل و هم چنین لوله های PVC یا پلاستیکی به کار می رود.

در بازارهای جهانی لوله خم کن هایی با قدرت و توان بسیار بالا و در سایزهای دو  و  سه و  چهار  و  پنج اینچ موجود می باشد . این ابزارهای پر کاربرد می توانند خم کاری لوله هایی تا قطر ۱۱۴ و ضخامت هفت میلی متر را انجام دهند. این لوله خم کن ها برای انجام عمل خم کاری لوله های سنگین به کار گرفته می شوند و در ساخت آن ها سیستمی تعبیه شده که این سیستم برای تنظیم و کنترل دیجیتال امر تنظیم سرعت می باشد. لوله خم کن های هیدرولیک به دلیل وجود جک هیدرولیک  عملیات خمکاری را بسیار آسان انجام داده و می توانند انواع لوله ها را تا 180 درجه خم کنند.

به طور کلی دستگاه های خم کن لوله انواع و اقسام مختلفی دارند که برخی از آن ها به عنوان نمونه عبارت اند از :  خم کن میلگرد ، خم کن نبشی ،خم کن آهن ،خم کن پروفیل ،خم کن لوله . البته هر کدام از این ها نیز به خودی خود  زیرمجموعه هایی دارند و به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شوند.

انواع لوله خم کن به لحاظ پیشرانه :

همانند دیگر ابزارها ، لوله خم کن ها نیز دارای مدل های متنوعی هستند. این دستگاه ها به لحاظ پیشرانه و نیروی محرکه به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • دستی
  • برقی
  • هیدرولیک
  • مکانیکی

لوله خم کن دستی در انواع مختلفی تولید و عرضه شده اند و بیشتر برای کارهایی مثل کولرگازی و … کاربرد دارند . لوله خم کن برقی در مقیاس های صنعتی و CNC تولید  عرضه می شوند و بیشتر در کارخانجات و سری کاری کاربرد دارند. لوله خم کن هیدرولیک یکی از بهترین و پرطرفدار ترین دستگاه لوله خمکن به شمار می روند؛ این مدل ها به دلیل قدرت بالا در خمکاری و قابلیت خم انواع لوله و پرتابل بودن به کرات مورد استفاده قرار می گیرند.

از شناخته شده ترین و بهترین لوله خمکن هیدرولیکی می توان به برند های نام آشنای آلمانی ( روتنبرگر ) و ریجید آمریکا و سوپراگو اسپانیا اشاره کرد. این شرکت ها ابزارهای خم کن دستی و برقی و هیدرولیک متنوعی را به بازارهای جهانی معرفی کرده اند. خمکن های لوله در انواع سایزها و مدل ها قابل دسترسی  می باشند . مدل های CNC یکی از بهترین لوله خم کن های تولید شده توسط این شرکت ها می باشند. با استفاده از این دستگاه ها می توان قطعات مد نظرمان را به هر شکل و مدل و فرمی که بخواهیم در بیاوریم.

ماشین سازی مثلث

09127777257

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد