• خم کن لوله
  • لوله خم کن
  • خم کن

لوله خم کن چیست ؟

در واقع لوله خم کن ابزاری دستی یا هیدرولیکی است که برای امر شکل دادن به لوله های فلزی اعم از لوله های مسی ، فولادی ، استیل و هم چنین لوله های PVC یا پلاستیکی به کار می رود.

در بازارهای جهانی لوله خم کن هایی با قدرت و توان بسیار بالا و در سایزهای دو  و  سه و  چهار  و  پنج اینچ موجود می باشد . این ابزارهای پر کاربرد می توانند خم کاری لوله هایی تا قطر ۱۱۴ و ضخامت هفت میلی متر را انجام دهند. این لوله خم کن ها برای انجام عمل خم کاری لوله های سنگین به کار گرفته می شوند و در ساخت آن ها سیستمی تعبیه شده که این سیستم برای تنظیم و کنترل دیجیتال امر تنظیم سرعت می باشد. لوله خم کن های هیدرولیک به دلیل وجود جک هیدرولیک  عملیات خمکاری را بسیار آسان انجام داده و می توانند انواع لوله ها را تا 180 درجه خم کنند.

به طور کلی دستگاه های خم کن لوله انواع و اقسام مختلفی دارند که برخی از آن ها به عنوان نمونه عبارت اند از :  خم کن میلگرد ، خم کن نبشی ،خم کن آهن ،خم کن پروفیل ،خم کن لوله . البته هر کدام از این ها نیز به خودی خود  زیرمجموعه هایی دارند و به انواع متفاوتی تقسیم بندی می شوند.

انواع لوله خم کن به لحاظ پیشرانه :

همانند دیگر ابزارها ، لوله خم کن ها نیز دارای مدل های متنوعی هستند. این دستگاه ها به لحاظ پیشرانه و نیروی محرکه به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • دستی
  • برقی
  • هیدرولیک
  • مکانیکی

لوله خم کن دستی در انواع مختلفی تولید و عرضه شده اند و بیشتر برای کارهایی مثل کولرگازی و … کاربرد دارند . لوله خم کن برقی در مقیاس های صنعتی و CNC تولید  عرضه می شوند و بیشتر در کارخانجات و سری کاری کاربرد دارند. لوله خم کن هیدرولیک یکی از بهترین و پرطرفدار ترین دستگاه لوله خمکن به شمار می روند؛ این مدل ها به دلیل قدرت بالا در خمکاری و قابلیت خم انواع لوله و پرتابل بودن به کرات مورد استفاده قرار می گیرند.

از شناخته شده ترین و بهترین لوله خمکن هیدرولیکی می توان به برند های نام آشنای آلمانی ( روتنبرگر ) و ریجید آمریکا و سوپراگو اسپانیا اشاره کرد. این شرکت ها ابزارهای خم کن دستی و برقی و هیدرولیک متنوعی را به بازارهای جهانی معرفی کرده اند. خمکن های لوله در انواع سایزها و مدل ها قابل دسترسی  می باشند . مدل های CNC یکی از بهترین لوله خم کن های تولید شده توسط این شرکت ها می باشند. با استفاده از این دستگاه ها می توان قطعات مد نظرمان را به هر شکل و مدل و فرمی که بخواهیم در بیاوریم.

ماشین سازی مثلث

09127777257

خم کن,خم کن لوله,لوله خم کن,نورد رول,دستگاه لوله خم کن,دستگاه خم کن,دستگاه نورد رول,نورد ورق,دستگاه رول ورق,دستگاه نورد